Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda Wasz organizm od środka? Co się w nim dzieje, co tam się znajduje? Zanim poruszymy ten temat dogłębnie, chciałbym żebyście sobie coś wyobrazili. Każdy z Was ma swój dom czy mieszkanie. Pomyślcie jak by ono wyglądało jakbyście mieszkali w nim przez parę lat i ani razu nie podjęlibyście żadnego kroku w kierunku posprzątania tego mieszkania. Jak byście się w nim czuli? Czy byłoby to dla Was komfortowe? Czy raczej wręcz przeciwnie, przychodzilibyście do takiego domu, patrzylibyście na ten bałagan, który jest w okół Was, i mielibyście ochotę z niego wyjść. 
Jest to warte zastanowienia, ponieważ nasz dom sprzątamy na bieżąco. Każdego dnia ogarniamy przestrzeń, raz na tydzień robimy większe porządki a od święta gruntowne sprzątanie. Przynajmniej w większości rodzin tak to właśnie wygląda. Natomiast, pytanie brzmi dlaczego nie sprzątamy naszego domu w którym mieszkamy całe życie? Mam na myśli nasze własne ciało. Jak to tak naprawdę wygląda z perspektywy naszego organizmu? Mam wrażenie, że my do końca nie zastanawiamy się na tym co tam się w środku dzieje. System odpornościowy musi sobie z tym wszystkim radzić i ma takie narzędzia do dyspozycji jakie mu zafundujemy. Czyli to co jemy, jakie substancje dostarczamy.
 
Właśnie tym nasze ciało dysponuje, aby zapewnić nam w miarę dobre funkcjonowanie. I tak jak powiedziałem, wystarczy zastanowić się jakbyście się czuli w domu w którym jest wiecznie brudno. Teraz popatrzcie się na to z innej perspektywy. Jak wielu ludzi ma problemy z bezsennością, przewlekłym zmęczeniem, bólami głowy, jakimikolwiek innymi bólami które pojawiają się sporadycznie lub systematycznie. Czujecie ciągły dyskomfort przebywania we własnym ciele. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak jest? Przypuszczam że tak, dlatego też chodzicie do lekarza. Przypuszczam też, że wielu z Was bierze różnego rodzaju suplementy, które są reklamowane w telewizji czy w internecie. Ale zastanówcie się, czy jedna mała tabletka czy kilka tabletek może wpłynąć na gruntowne oczyszczenie waszego całego organizmu? Kiedy dzień w dzień zjadacie kilka kilogramów jedzenia i zaśmiecacie swój organizm. Czy ta jedna mała tabletka może Was od tego uratować? Wiele jest teraz suplementów które obiecują, że zmniejszą Wasz cholesterol, oczyszczą wątrobę czy nerki. Tego jest teraz pełno na rynku. Należy przede wszystkim zastanowić się, czy to faktycznie działa.
 
Czy jest to tylko manipulacja, reklama która musi Was czymś zachęcić abyście kupili dany suplement. Czy działanie tego specyfiku jest adekwatne do ilości pieniędzy którą na niego wydajecie? Ten magiczny suplement, który ma zbawienne działanie na Wasze ciało i uratuje Was od wszystkich trosk oraz problemów. Większość ludzi liczy na to że to właśnie w ten sposób będzie działać. Ale czy to tak właśnie jest? Chciałbym wstępnie poruszyć temat oczyszczania i podzielić się z Wami metodami jakie możecie zastosować, aby rozpocząć oczyszczanie Waszego ciała. Musicie mieć świadomość tego, że prawdziwe oczyszczanie organizmu, kiedy możecie faktycznie usunąć złogi z Waszego ciała, wcale niekoniecznie musi być przyjemne i z reguły nie jest. Jest to pewien dyskomfort, ponieważ wszystkie toksyny które w Was są, muszą też w jakiś sposób wyjść czyli dostają się z powrotem do krwiobiegu. Możecie się poczuć w tym momencie znacznie gorzej. Niestety, skoro się śmieciło to trzeba teraz posprzątać. Pomyślcie o jednej rzeczy. Ile macie lat? 20, 30, 50, 70? Żyjecie przez tyle lat we własnym ciele i prawdopodobnie większość z Was nigdy nie pomyślała nawet o tym żeby to ciało posprzątać. Z tego właśnie powodu macie różnego rodzaju problemy i dysfunkcje organizmu. Co możecie w tej sytuacji zrobić? Jest wiele etapów oczyszczania. Począwszy od tych najlżejszych do najbardziej radykalnych. Adekwatnie do sytuacji - im lżejsze oczyszczanie tym wolniejszy detoks i mniejsze że tak powiem skutki uboczne. Teraz przechodzimy na stronę radykalną czyli silnego oczyszczania. Najbardziej dogłębnym oczyszczaniem są po prostu głodówki. To jest ekstrema dla niektórych z nas, ale jest to najbardziej intensywne oczyszczanie. W tym momencie wyrzuca z organizmu wszystko. Można mocno przemęczyć się przez te kilka dni głodu. Jakie są inne sposoby na oczyszczanie? Zacznijmy od tych najlżejszych. Przede wszystkim musicie wyeliminować ze swojej diety to co Was zanieczyszcza.
Czyli wszelkiego rodzaju przetworzona żywność - słodycze, słone przekąski, słodkie i gazowane napoje. Jeśli chcecie się oczyścić, musi nastąpić rezygnacja z mięsa, nabiału i białej mąki. Co możecie zrobić? Zwiększyć spożywanie naszego gatunkowego pokarmu jakim są owoce, warzywa, zielone liście, nasiona oraz orzechy, pić wodę szczególnie rano na czczo, może być z cytryną. Jest to jednak oczyszczanie które trwa bardzo długo. Kolejnym, bardziej sensownym oczyszczaniem jest dieta wegańska gdzie rezygnujecie całkowicie z mięsa, nabiału, jajek i musicie zastąpić te produkty pożywieniem roślinnym. Unikałbym już w tym momencie jakiegokolwiek pieczywa i przetworów mącznych. Jeśli jednak nie jesteście jeszcze gotowi na ten krok, spożywajcie pieczywo pełnoziarniste w rozsądnych ilościach. Później przechodzimy dalej. Mamy diety surowe czyli nie jecie już nic gotowanego, aby nie niszczyć struktur pożywienia czyli enzymów trawiennych które są zawarte w jedzeniu. Jest to np dieta witariańska czy frutariańska. Głównym założeniem jest to, aby nie jeść nic co poddane było temperaturze powyżej 40*C i zastąpić to jedzenie nieprzetworzonym termicznie - surowym. Surowe owoce, warzywa, orzechy, nasiona, świeże soki wyciskane z owoców, koktajle. Rozpoczynamy tutaj już dość intensywne oczyszczanie. Dalej pojawia się oczyszczanie sokami.
 
Rezygnujemy wtedy z całego pożywienia, które do tej pory jedliśmy i przechodzimy na pewin okres czasu tylko na wyciskane, świeże soki. Najlepiej jeśli są wyciskane na wyciskarkach wolnoobrotowych zamiast sokowirówkach, ponieważ te niszczą strukturę rośliny przegrzewając ją podczas wirowania. Polecana dzienna ilość spożywanego soku to ok 3 litry. Jest to jedno z najbardziej intensywnych oczyszczań organizmu. Efekty zauważycie już na drugi dzień i każdy kolejny będzie wymuszał na Waszym organizmie jeszcze większe działanie. Jest to trudna i radykalna metoda oczyszczania ale niezwykle skuteczna. Na sokach można wytrzymać od kilku do kilkunastu dni w zupełnie bezpieczny sposób. Na końcu, tak jak wcześniej wspomniałem, są głodówki. Głodówki są najbardziej radykalną ale i skuteczną metodą oczyszczania. Należy jednak podejść do nich z dogłębnym zrozumieniem tematu. To słowem wstępu jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu. W następnych artykułach poruszymy już temat bardziej szczegółowo.
 
Facebook YouTube Witam
ZAMKNIJ