WSZYSTKO CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O BIOENERGOTERAPII

Bioenergoterapia to forma naturalnego leczenia poprzez wykorzystanie występującej wszechobecnie energii życia. Nazywam się Bartosz Filapek i od 15 lat zawodowo zajmuję się uzdrawianiem. W tym artykule opowiem Ci o rzeczach, których być może nie znajdziesz nigdzie indziej, ponieważ wielu bioenergoterapeutów niechętnie dzieli się tymi informacjami. Przedstawię Ci zarówno tę dobrą stronę jak i tą, o której wielu woli nie mówić. Ale spokojnie, nie ma się czego obawiać. Tak długo jak korzystasz z pomocy naprawdę profesjonalnego terapeuty i dobrego człowieka, nie masz podstaw do obaw. Lecz właśnie… czy każdy uzdrowiciel to dobry człowiek? O tym też opowiem Ci w tym artykule, gdyż spotkałem wielu bioterapeutów na swojej drodze i nie zawsze były do miłe spotkania. 

Na czym polega bioenergoterapia?

Zasadniczo jest to jedna z najbardziej naturalnych form leczenia. Jedynie jej charakter sprawia, że wielu ludzi ma wątpliwości, czy to aby na pewno nie jest jakieś oszustwo. Ja doskonale to rozumiem, nie każdy jest człowiekiem wiary, wielu ludzi jest sceptykami i dopóki czegoś nie doświadczą na własnej skórze lub nie zobaczą na własne oczy, to nie staną się zbyt przychylni. Mimo podejrzliwości w stosunku do leczenia energią, nadal ogromna ilość ludzi chodzi do kościoła i modli się do kogoś, kto nie jest widzialny, kogo nigdy w życiu nie zobaczy. Jak wiemy, wiara zależy zazwyczaj od przekonań wpojonych nam w dzieciństwie. Wierzymy w to, co jest nam znane, czym się otaczaliśmy. Bioterapia nigdy nie była czymś popularnym, więc w wielu rodzinach nie było nikogo, kto miałby okazje pomóc sobie w ten sposób. Warto się jednak zastanowić, czy nie dać szansy tej formie uzdrawiania. 

Na czym zatem polegają te działania?

Bioenergoterapeuta potrafi kierować naturalnie występującą energią życia i użyć jej w taki sposób, aby wsparła dane miejsce lub cały organizm jakiegoś żywego organizmu. Zazwyczaj są to ludzie, ale można w ten sposób pomagać również zwierzętom i roślinom. Każda żywa istota będzie reagowała na przekaz energetyczny. Większość ludzi nie potrafi zobaczyć energii, lecz jest to możliwe, niektórzy mają taki dar. Potrafią zobaczyć np. pole energetyczne człowieka, zwane aurą. Można z niego wyczytać wiele ogólnych rzeczy na temat życia czy też osobowości danej osoby.

Skuteczność bioenergoterapii

Od kiedy pracuję jako uzdrowiciel mam jedną zasadę – nigdy niczego nie obiecuję. Chętnie polegam na ponownych badaniach lekarskich czy samoobserwacji pacjenta. Czy nie jest to najlepsza ocena tego czy energia działa? Nikt nie usłyszy ode mnie, że terapia się udała i jego zdrowie jest w dużo lepszym stanie (tak robi większość bioenergoterapeutów). A co z pacjentem? On przykładowo twierdzi, że nie ma zmian, że nie widzi poprawy zdrowia. No to jak w końcu jest, kto ma racje? Nie lubię mącenia ludziom w głowach, nie lubię kiedy terapeuci uważają się za „Bóg wie kogo”. Uważam, że to sam pacjent powinien stwierdzić czy czuje się lepiej, czy nie. Tylko on jest w stanie realnie ocenić swój stan zdrowia i samopoczucie. 

Bioenergoterapia może być w wielu przypadkach ponadprzeciętnie skuteczną metodą leczenia. Tam gdzie medycyna zawodzi, energia może pomóc. Niektóre osoby doświadczają nieraz cudów kiedy potencjał energii na to pozwala, lecz nie u wszystkich tak to wygląda. Będą o tym świadczyć predyspozycje człowieka. Większość osób uzyskuje zadowalające efekty, które z czasem przynoszą coraz większą poprawę stanu zdrowia. Jednak czy można powiedzieć, że bioenergoterapia to coś co leczy każdego, z każdej choroby? Niestety nie. Są osoby, które z różnych względów nie reagują na taką formę pomocy. Ważne może okazać się otwarcie i wrażliwość na odbiór energii. Z mojego doświadczenia wynika, że jest to ok 30% pacjentów. Zatem 70% osób doświadcza poprawy stanu zdrowia. W mojej opinii jest to i tak bardzo duża skuteczność, ponieważ mówimy tutaj o uzdrawianiu chorób uznanych przez konwencjonalną medycynę jako „nieuleczalne”. Zatem skoro takie schorzenia jak nowotwory, migreny, choroby autoimmunologiczne, SM, RZS, IBS, SIBO i wiele innych mogą zostać wycofane u praktycznie 70% osób, to jest to absolutnie ponadprzeciętna metoda leczenia. 

Bioenergoterapia to niekonwencjonalna metoda leczenia

Bioenergoterapia uznawana jest za jedną z alternatywnych metod leczenia. Zawsze jednak dziwi mnie fakt, że takie działania jak bioterapia uznawane są za niekonwencjonalne, a trucie ludzi lekami oraz krojenie ich na kawałki jest jedyną słuszną drogą. Lekarze uważają bioenergoterapeutów za szarlatanów, a leczenie pacjenta energią za jakiś wymysł, coś całkowicie bez znaczenia. Medycyna akademicka czy kościół nie uznaje bioenergoterapii. Pomimo prężnego rozwoju medycyny, metody konwencjonalne nadal nie pozwalają chociażby w małej części osiągnąć tak dużej skuteczności jak bioenergoterapia. Światowa Organizacja Zdrowia mówi swoje, a my swoje. Ta walka trwa od bardzo dawna, a ludzie cały czas cierpią… Mało kto traktuje pacjentów holistycznie.

Czy nie chodzi o to, aby po prostu pomóc chorej osobie? Bez względu na to jakimi metodami? Ważne, że działają, prawda? Otóż NIE. Jeśli koncerny farmaceutyczne nie wydoją z Ciebie ostatniej złotówki, to nie będą usatysfakcjonowane. Dlatego ich system działania jest stworzony tak, aby Cię leczyć, ale nie wyleczyć. Masz być do końca życia dojną krową. Nie możesz umrzeć, bo przestaniesz płacić, ale nie możesz też wyzdrowieć, bo również przestaniesz płacić. Musisz żyć długo i w chorobie. To jest ich cel. 

Układ energetyczny 

W Twoim organizmie znajduje się układ energetyczny, który jest bardzo zaawansowany. Posiadasz wiele ośrodków energetycznych: czakram, meridianów, punktów wymiany energii. Lecz nie tylko wewnątrz organizmu człowieka znajdują się takie miejsca. Wokół Twojego ciała również jest wiele warstw biopola. Powszechnie noszą one nazwę „aury”. Bioenergoterapia polega na usprawnianiu całego Twojego pola energetycznego i przepływu energii. Dzięki czemu ciało może wrócić do zdrowia. Co ciekawe, bardzo często jest tak, że pierwsze zmiany chorobowe widać najpierw w aurze, a dopiero potem w głównych organach.

Aby dokładniej Ci to zobrazować, wyobraź sobie system kanalizacji. Co się dzieje jeśli w jakimś miejscu dochodzi do zatoru? Wszystko nagle staje i cały transport zawodzi. Dokładnie tak samo to wygląda w naszym układzie krwionośnym – jeden poważny zator i mamy ogromny problem. Na poziomie energetycznym także dochodzi do takich zatorów. Może on się pojawić wzdłuż kręgosłupa, poszczególnych kończyn, na poziomie meridianów czy innych kanałów energetycznych. Często takie zatory wywołane są przez urazy fizyczne, m.in podczas wypadku, czy silnego stresu. Umiejętnie pokierowana energia pomaga nam je odblokowywać.

Aura

Nasze pole energetyczne składa się z wielu warstw. Mamy trzy warstwy aury, które są najbardziej powiązane z naszym fizycznym życiem. Jest to aura emocjonalna, aura eteryczna oraz aura mentalna. Pozostałe warstwy naszego pola są już bardziej duchowe i związane z „drugą stroną”. Jak się być może domyślasz, te trzy poziomy które wymieniłem, są ściśle związane z naszym stylem życia. Szczególnie mocny wpływ na naszą energię mają emocje. Może nas wypełniać radość życia, albo czujemy się zachwiani poprzez jego udręki. Energia jest powiązana z ciałem człowieka, a ono z emocjami. Wszystko co się dzieje w naszym życiu ma ogromny wpływ na całą naszą istotę. 

Co ciekawe, przy odrobinie praktyki można z łatwością wyczuć swoją energię na powierzchni skóry. Możesz to odczuć jako lekkie mrowienie bądź pulsowanie zaraz przy skórze. Wystarczy się wyciszyć i obserwować. Nie zawsze od razu będzie można to dostrzec, ale z czasem powinno się udać. 

Efekt placebo

Lecznicze działanie bioenergoterapii jest uznawane przez wielu, włącznie z medycyną akademicką, jako efekt placebo. To by oznaczało, że ludzie którzy wyzdrowieli dzięki bioterapii osiągnęli to jedynie poprzez sugestię. Jednak zastanawiające jest to, że medycyna wschodu ma zupełnie inne podejście do takich praktyk. Na wschodzie pojęcie energii nie jest obce nawet lekarzom, wręcz przeciwnie, jest to jeden z głównych elementów na który zwraca się szczególną uwagę. Tak naprawdę teorie o efekcie placebo można bardzo łatwo obalić, ponieważ nie jest możliwe, aby takiego efektu doświadczały dzieci, zwierzęta lub osoby nieświadome. Co ciekawe, we wszystkich tych przypadkach bioenergoterapeuci uzyskują znakomite efekty. Ponadto efekt placebo występuje u ok. 30% osób, a skuteczność leczenia energią wynosi co najmniej dwukrotnie tyle. Wiele osób próbuje również zarzucić bioenergoterapii brak podstaw naukowych, lecz to również jest nieprawdą. Istnieje wiele badań naukowych i eksperymentów, które jednoznacznie potwierdziły skuteczność działania energii. 

Bioenergoterapeuci

Warto podkreślić, że jak w każdej dziedzinie, mogą trafić się dobrzy specjaliści oraz ludzie z wybujałym ego, którzy chcą wykorzystać swoją przewagę jako autorytetu. Osobiście miałem okazję poznać parę takich osób, które dosłownie uważały się oraz reklamowały jako „Gwiazdy bioenergoterapii”. Jeden Mistrz większy od drugiego, ich ego wylewało się z butów. Nie sądziłem że jest to w ogóle możliwe, dopóki osobiście nie spotkałem tych ludzi. Nie wspomnę już o niezliczonych historiach, które usłyszałem od swoich pacjentów. Staraj się naprawdę dobrze dobierać osobę, której powierzasz swoje zdrowie, ponieważ pseudo-uzdrowicieli nie brakuje. 

Jak rozpoznać dobrego bioenergoterapeutę?

  • jest przyjazny i nigdy nie próbuje Ci niczego narzucać
  • nie obiecuje Ci, że Cie na pewno wyleczy – to jest kłamstwo, ponieważ nikt nie może dać Ci żadnej gwarancji. 
  • jego zachowanie nie wzbudza podejrzeń
  • jest skromny i nie uważa się za lepszego od innych.
  • nie oczekuje kosmicznych kwot za swoje usługi.
  • nie uzdrawia swoją własną energią.
 

Jeśli terapeuta oddziałuje na pacjenta swoją energią, oznacza to, że nie ma wystarczająco wiedzy i umiejętności. Higiena pracy wymaga, aby leczyć innych przy pomocy specjalnie opracowanych technik bioenergoterapeutycznych w wykorzystaniu energii życia, która pochodzi z otoczenia. Nie trzeba używać własnej, a nawet jest to niewskazane. Jedną z bezpiecznych metod uzdrawiania jest metoda Zdenko Domancica, którą z całego serca polecam. 

Jak długo może trwać leczenie bioenergoterapią?

Wszystko kwestia tego na co ktoś choruje i jakie są jego predyspozycję do uzdrawiania w ten sposób. Jak już wspomniałem wcześniej, jest to całkowicie indywidualne i nie sposób przewidzieć jak potoczy się proces zdrowienia. Aby określić predyspozycje danej osoby do uzdrawiania energią trzeba po prostu spróbować. Zazwyczaj już po jednej sesji 4 dniowej (u mnie jedna terapia trwa 4 dni z rzędu, są to 4 terapie 30 minutowe) można ocenić jak to wygląda u poszczególnych osób. Wprawdzie nie jest to żaden wyznacznik, ponieważ u niektórych potrzeba więcej czasu, aby coś „zaskoczyło”, jednak będzie to dla nas pewnym odnośnikiem. Jeśli ktoś po kilku pełnych cyklach terapii nadal twierdzi, że totalnie nic się nie zmieniło, jak również nie ma żadnych odczuć podczas zabiegów, no to mamy odpowiedź, że ta metoda nie jest skuteczna u danej osoby. Jeśli jednak odczucia się pojawiają lub stan zdrowia zaczyna się poprawiać już w pierwszych dniach, no to z kolei wiemy, że kwestią czasu jest osiągnięcie znaczących zmian w przypadku chorób przewlekłych, nawet jeśli mówimy o ciężkich chorobach. 

Bioenergoterapia na odległość 

Wiele osób uważa, że bioterapia to leczenie poprzez dotyk, jednak tak nie jest. Istnieje niezliczona ilość mitów na temat samej bioenergoterapii jak i bioenergoterapeutów. Staram się je obalać już od wielu lat, ale nie jest to łatwe zadanie. 

Nie ma żadnego znaczenia czy uzdrowiciel przekazuje Ci energię poprzez dotyk, czy robi to na odległość. Energia nie wymaga bezpośredniego kontaktu, aby skutecznie działać. W końcu mówimy o boskiej sile – ona nie ma żadnych ograniczeń. To jedynie my, ludzie mamy w głowie ograniczenia. Dla kogoś działanie na odległość może wydawać się mniej realistyczne niż kiedy terapeuta przykłada mu ręce w odpowiednie miejsca. Jednak jak powiedziałem, nie ma to najmniejszego znaczenia. Terapia bezpośrednia czy na odległość, działa dokładnie tak samo. Możesz być na drugim końcu planety z dala od swojego terapeuty, to nie będzie miało żadnego wpływu na siłę działania. 

Jeśli artykuł Ci się spodobał to koniecznie podziel się znim z innymi 🙂

Facebook
Twitter
LinkedIn