Przyczyny chorób cywilizacyjnych - dowiedz się dlaczego chorujesz!

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy narażony jest na niezliczoną ilość chorób. Zagrożenie czai się na każdym kroku. Nasze środowisko jest mocno zatrute, dlatego trudno utrzymać zdrowe ciało żyjąc w nim. Jednak prowadząc odpowiedni styl życia, jesteśmy w stanie zachować zdrowie, jak również pozbyć się chorób, które już mamy. Oczywiście wymagałoby to od nas wielu zmian, ale myślę że warto. W tym artykule dowiesz się, co jest główną przyczyną problemów zdrowotnych oraz jak możesz się przed nimi zabezpieczyć.

Dlaczego Twój organizm choruje?

Jeśli masz problem zdrowotny, to żeby go wyleczyć musisz zrozumieć gdzie leży problem. Możesz oczywiście iść do lekarza i wziąć leki, ale dobrze chyba wiesz, że to się na dłuższą metę nie sprawdza. Może objawy chwilowo miną, ponieważ leki potrafią je stłumić, ale przyczyna problemu nie została rozwiązana. Nadal jesteś chory, a dodatkowo musisz każdego dnia zażywać lekarstwa. Czy nie lepiej odszukać przyczynę choroby, wyeliminować ją i wyzdrowieć? Wydaje się to oczywiste.

Największymi winowajcami cierpienia jakiego doznają ludzie są:

  • patogeny
  • niezdrowe jedzenie
  • zanieczyszczone powietrze
  • toksyczne środki chemiczne 
  • stres

O ile z zanieczyszczonym powietrzem nie jesteśmy w stanie wiele zrobić, jest to raczej kwestia działań wszystkich ludzi na planecie czy danej okolicy, to w kwestii odżywiania czy środków chemicznych, które stosujemy w domu, można sporo zdziałać. 

W przypadku odżywiania, największe problemy funduje nam „żywność”, która wypełniona jest toksycznymi dodatkami. Jest to coś, co w ogóle nie powinno było powstać i zdecydowanie nie powinno być traktowane jako pokarm.

Kolejną grupą produktów są pokarmy, które pochodzą od zwierząt, czyli: mięso, jajka i nabiał. Mam pełną świadomość tego, że właśnie te produkty są uznawane przez wielu ludzi za zdrowe. Jednak mitów na temat odżywiania jest tak wiele jak ziaren piasku na pustyni, a internet jest pełen sprzecznych informacji. 

Tak samo znaczące dla zdrowia jak dieta, jest stosowanie toksycznych środków chemicznych. Wiele ze środków czystości oraz kosmetyków zawiera silne toksyny i metale ciężkie. Te problematyczne związki dostają się do Twojego ciała poprzez płuca i skórę. Niejednokrotnie zostają z Tobą przez całe życie i cały ten czas w szkodliwy sposób oddziałują na Twoje zdrowie. 

Profilaktyka - czyli jak zapobiegać chorobom 

Jedynym skutecznym sposobem leczenia każdej choroby jest profilaktyka. Warto jest uświadomić sobie, że to głównie od nas zależy czy będziemy w przyszłości chorować, czy też nie. Nie wszystko co nas do tej pory spotkało jest naszą winą. Duży wpływ na predyspozycje Twojego organizmu do samoleczenia oraz skłonności do chorób mają Twoi rodzice. To oni uczą Cię wszelkich codziennych nawyków, karmią Cię od małego (albo zdrowo albo nie). Finalnie to także od rodziców otrzymujesz spadek w postaci toksyn, metali ciężkich, bakterii, grzybów oraz wirusów. Dlatego też malutkie dzieci również chorują. Nie jest to żadna „kara boska”, nieszczęśliwy przypadek lub cokolwiek innego. To kwestia tego, co odziedziczyłeś po rodzicach i bynajmniej nie jest to tylko DNA. Jeśli już wiesz od czego może zależeć Twoje zdrowie, to warto skupić się na tym, aby utrzymać je na jak najlepszym poziomie. 

Profilaktyka to zapobieganie temu, co może się wydarzyć w niedalekiej przyszłości. Skoro wiesz, że określone środki chemiczne czy pożywienie mogą wywołać chorobę, to naturalną rzeczą jest, aby już teraz zacząć tego unikać by nie zachorować. Najczęstszym błędem jest zajmowanie się tymi sprawami dopiero po fakcie – gdy już zachorujesz, będzie Ci znacznie trudniej. To tak jak byś kupił nowego Mercedesa i jeździł nim po wyboistym terenie, wjeżdżał w każdą dziurę, mocno eksploatował. Nie wiele trzeba czekać, aż coś się zepsuje, a Ty będziesz musiał wydać kilka lub kilkanaście tysięcy na naprawę. Czy nie lepszym pomysłem byłoby omijać dziury i rzeczywiście szanować samochód, aby jak najdłużej był sprawny? 

Choroby serca

Choroby serca (nadciśnienie lub niskie ciśnienie) oraz choroby całego układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ serce musi dźwigać cały bagaż zanieczyszczeń w Twoim ciele. Krew przepływa przez każdy organ i gruczoł. Im bardziej są one obciążone toksynami, tym intensywniej pracuje serce, aby pompować krew. Cały Twój układ krwionośny jest pozapychany w różnych miejscach. Im bardziej jest zapchany, tym Twoje serce ma więcej pracy. Choroby układu krążenia to nie przelewki. Serce potrafi długo wytrzymać, ale w pewnym momencie stanie i… koniec zabawy. Nie da się go leczyć w taki sposób jak inne organy. Pozostałe organy mogą być w absolutnie fatalnym stanie i nadal będziesz żył (do pewnego momentu), natomiast wystarczy chwila i kiedy stanie serce (zawał) Ty zakończysz swoje życie. Dlatego zawały są główną przyczyną śmierci. To co jesz ma bezpośredni wpływ na stan Twoich narządów oraz układu krwionośnego. Nigdy tego nie bagatelizuj. Staraj się nie jeść śmieciowego jedzenia, nie przesadzać z ilością soli oraz ograniczać tłuszcze w diecie (każde). Wiem, że co do tłuszczy możesz się teraz zastanawiać „ale przecież tłuszcze są potrzebne…” – są, ale nie w takiej ilości jak myślisz. Praktycznie każdy zjada ich zbyt wiele. Szczególnie dotyczy to osób na dietach niskowęglowodanowych, oni wielokrotnie przekraczają ilość tłuszczu w swojej diecie,  co będzie miało nieprzyjemne konsekwencje w późniejszym wieku.  Powinieneś szczególnie zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, aby Twoja krew nie była zbyt gęsta.

Nałogi

Palenie papierosów, picie alkoholu, energetyków, kawy, branie narkotyków. Te czynności będą dodatkowo obciążać Twoje ciało. Jeśli myślisz, że kawa jest zdrowa, to niestety muszę Cię zmartwić, ale nie jest. Pomimo obecności substancji odżywczych, posiada również wiele szkodliwych substancji, które przeważają szalę na rzecz choroby a nie zdrowia. Najbardziej obrywają tutaj nadnercza, które reagują na dużą ilość kofeiny. Każdy z tych nałogów dokłada cegiełkę (lub kilka) do Twojej obecnej lub przyszłej choroby. Wiem, że nie jest łatwo zrezygnować z tych produktów, jeśli jest się od nich uzależnionym, ale warto próbować, zamiast ignorować temat. Jeśli natomiast uważasz, że nie jesteś uzależniony i palisz lub pijesz (dowolny z powyższych płynów) hobbistycznie, to zawsze możesz zrobić mały test, aby przekonać się czy faktycznie jest tak jak myślisz. Wystarczy, że zrobisz sobie miesiąc przerwy. Jeśli bez problemu wytrzymasz, to prawdopodobnie nie jesteś uzależniony. Jeśli będzie Tobą miotało na prawo i lewo, to masz pewność, że jesteś.

Otyłość i cukrzyca

Zarówno otyłość jak i cukrzyca wynikają z kilku zjawisk: obciążenie wątroby, trzustki i nadnerczy oraz nieodpowiednia dla naszego gatunku dieta. Jeśli Twoje organy funkcjonują prawidłowo, to możesz jeść byle co i nadal będziesz szczupły, a poziom Twojego cukru będzie idealny. Jednak z czasem, im dłużej będziesz się niezdrowo odżywiać, Twoje organy będą słabły. Kiedy już będą naprawdę w kiepskim stanie, możesz uważać na każdy kęs, który władasz do ust, a i tak dalej będziesz tył, a cukier będzie szalał jak opętany. Dlatego lepiej stosować profilaktykę niż potem się męczyć. Zniszczone organy wcale nie tak łatwo przywrócić do prawidłowego działania. Szczególny problem stanowi tutaj duża ilość tłuszczu w diecie. To właśnie tłuszcz obciąża wątrobę i trzustkę, oraz doprowadza do wyczerpania nadnerczy. Utrudnia również transport cukru, co może wywołać dodatkowy problem w postaci Cukrzycy typu 2 lub insulinooporności. Jednak cukier nie jest tutaj winowajcą, a jedynie niesłusznie oskarżonym przechodniem, który akurat był na miejscu zdarzenia. To jak winić wszystkie stojące w korku samochody za to, że jest korek, zamiast tego kto spowodował wypadek (przez co pozostałe samochody nie mogły przejechać, tworząc ten korek). Nie są winne wszystkie samochody, tylko ten jeden, co spowodował wypadek. Tak samo jest w przypadku tłuszczu i cukru. Tłuszcz powoduje wypadek, a cukier stworzył korek – nie jego wina. 

Choroby genetyczne

Spora część chorób cywilizacyjnych jest uznawana za „choroby genetyczne”. To dość dobra wymówka medycyny, aby móc powiedzieć, że nic się z tym nie da zrobić i bierz do końca życia leki człowieku. Jednak prawda jest taka, że większość tych chorób nie ma nic wspólnego z genami. Do chorób genetycznych możemy zaliczyć te, które wywołują deformacje ciała czy uszkodzenie mózgu już podczas okresu prenatalnego. Dziecko rodzi się chore lub upośledzone – to jest choroba genetyczna. Cała reszta chorób, na które zapadły malutkie dzieci lub które są wmawiane dorosłym to efekt toksyn, metali ciężkich, wirusów i bakterii. Jak wspomniałem wcześniej, możesz je odziedziczyć po rodzicach i zachorować w wieku roku lub 2 lat. Karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym, czy fundowanie koktajlu szczepionek, również w tej sytuacji nie pomaga. Nieraz po szczepieniach u dzieci występuje autyzm – jest to wynikiem silnego zanieczyszczenia metalami ciężkimi, które dostają się do mózgu dziecka. 

Styl życia

Tak więc można spokojnie powiedzieć, że wszelkie choroby cywilizacyjne są wynikiem jedynie naszego stylu życia

Bez względu na to czy chorujesz na nowotwór, SM, AZS, egzemę, migreny, hashimoto, nerki, serce, układ krążenia, RZS, albo jakąkolwiek inną popularną chorobę, musisz wiedzieć, że możesz ją wyleczyć oraz możesz sprawić, że na nią nie zachorujesz dzięki profilaktyce. Wszystko leży w Twoich rękach! 

JEŚLI ARTYKUŁ CI SIĘ SPODOBAŁ, TO KONIECZNIE PODZIEL SIĘ Z INNYMI