Bioenergoterapia

Nazywam się Bartosz Filapek i od 15 lat zawodowo zajmuję się uzdrawianiem. W tym artykule opowiem Ci o rzeczach, których być może nie znajdziesz nigdzie indziej, ponieważ wielu bioenergoterapeutów niechętnie dzieli się tymi informacjami. Bioenergoterapia to forma naturalnego leczenia poprzez wykorzystanie występującej wszechobecnie energii życia.

Na czym polega bioenergoterapia?

Bioenergoterapia to najbardziej naturalna metoda leczenia organizmu, która polega na oddziaływaniu na pacjenta uzdrawiającą energią życia przez bioenergoterapeutę przy pomocy specjalnie opracowanych technik.
Ze względu na jej niefizyczny potencjał wielu ludzi ma wątpliwości, czy to aby na pewno nie jest jakieś oszustwo i czy w ogóle wpłynie na jego życie. Ja doskonale to rozumiem, nie każdy jest człowiekiem wiary, wielu ludzi jest sceptykami i dopóki czegoś nie doświadczą na własnej skórze lub nie zobaczą na własne oczy, to nie staną się względem tego zbyt przychylni.
Bioenergoterapia jest podejściem holistycznym, co oznacza, że bierze pod uwagę zarówno zdrowie fizyczne, jak i emocjonalne oraz duchowe.
Z punktu widzenia bioenergoterapii przyczyną schorzeń w organizmie może być nieprawidłowy przepływ energii życiowej. Bioenergoterapeuci badają, w których miejscach doszło do nagromadzenia energii, a następnie pracują nad wyważeniem jej w ciele konkretnego pacjenta poprzez usuwanie blokad energetycznych i przywrócenie płynności przepływu w całym organizmie, które mogą przynieść ulgę w cierpieniu, a tym samym doprowadzają do poprawy jakości życia.

Od kiedy pracuję jako bioenergoterapeuta mam jedną zasadę – nigdy niczego nie obiecuję. Chętnie polegam na wiarygodnych badaniach lekarskich czy samoobserwacji pacjenta. Czy nie jest to najlepsza ocena tego, czy leczenie energią działa? Nie lubię mącenia ludziom w głowach, nie lubię, kiedy terapeuci uważają się za „Bóg wie kogo”. Uważam, że to sam pacjent powinien stwierdzić, czy czuje się lepiej, czy nie. Tylko on jest w stanie realnie ocenić swój stan zdrowia i swoje ogólne samopoczucie.

myślenie pozytywne działa przeciwbólowo

Skuteczność działania bioenergoterapeutów​

Bioenergoterapia może być w wielu przypadkach ponadprzeciętnie skuteczną metodą leczenia. Tam, gdzie medycyna zawodzi, leczenie energią może pomóc. Niektóre osoby doświadczają nieraz cudów, kiedy potencjał energii na to pozwala, lecz nie u wszystkich tak to wygląda. Będą o tym świadczyć predyspozycje człowieka. Większość osób uzyskuje zadowalające efekty, które z czasem przynoszą coraz większą poprawę stanu zdrowia. Jednak czy można powiedzieć, że bioenergoterapia to coś, co leczy każdego, z każdej choroby? Niestety nie. Są osoby, które z różnych względów nie reagują na taką formę pomocy – z mojego doświadczenia wynika, że jest to ok 30% pacjentów. Zatem 70% osób doświadcza poprawy stanu zdrowia, czyli pomocy która może odmienić ich życie. W mojej opinii jest to i tak bardzo duża skuteczność, ponieważ mówimy tutaj o uzdrawianiu chorób uznanych przez konwencjonalną medycynę za „nieuleczalne”.

Niemniej jednak medycyna konwencjonalna nie uznaje bioenergoterapii jako metody leczenia, sprowadzając skuteczność leczenia energią do efektu placebo.

Bioenergoterapia to niekonwencjonalna metoda leczenia

Bioenergoterapia uznawana jest za jedną z alternatywnych metod leczenia. Zawsze jednak dziwi mnie fakt, że takie działania jak bioterapia uznawane są za niekonwencjonalne, a trucie ludzi lekami oraz krojenie ich na kawałki jest jedyną słuszną drogą. Lekarze uważają bioenergoterapeutów za szarlatanów, a leczenie pacjenta rzekomo uzdrawiającą energią za jakiś wymysł, coś całkowicie bez znaczenia.

Pomimo prężnego rozwoju medycyny, metody konwencjonalne nadal nie pozwalają, chociażby w małej części, osiągnąć tak dużej skuteczności jak bioenergoterapia. Światowa Organizacja Zdrowia mówi swoje, a my swoje. Ta walka trwa od bardzo dawna, a ludzie cały czas cierpią.

Czy nie chodzi o to, aby po prostu pomóc chorej osobie? Bez względu na to jakimi metodami? Ważne, że działają, prawda? Otóż NIE. Jeśli koncerny farmaceutyczne nie wydoją z Ciebie ostatniej złotówki, to nie będą usatysfakcjonowani. Dlatego ich system działania jest stworzony tak, aby Cię leczyć, ale nie wyleczyć. Masz być do końca życia dojną krową, ratując swoje zdrowie fizyczne garścią tabletek. Nie możesz umrzeć, bo przestaniesz płacić, ale nie możesz też wyzdrowieć, bo również przestaniesz płacić. Musisz żyć długo i w chorobie. To jest ich cel.

niekonwencjonalna metoda leczenia - oczyszczenie organizmu

Układ energetyczny

Według medycyny Dalekiego Wschodu w Twoim organizmie znajduje się układ energetyczny, który jest bardzo zaawansowany. Posiadasz wiele ośrodków energetycznych: czakram, meridianów, punktów wymiany energii. Lecz nie tylko wewnątrz organizmu człowieka znajdują się takie miejsca. Wokół Twojego ciała również znajduje się wiele warstw biopola. Powszechnie noszą one nazwę „aury”. Bioenergoterapia polega na usprawnianiu całego Twojego pola energetycznego wraz z przepływem energii. Dzięki czemu organizm może doświadczyć poprawy zdrowia. Co ciekawe, bardzo często jest tak, że pierwsze zmiany chorobowe widać najpierw w aurze, dlatego, jeśli będziemy bacznie ją obserwować, możemy być w stanie określić predyspozycje pacjenta do niektórych schorzeń lub nawet zauważyć początek nowej choroby.

Aby dokładniej Ci to zobrazować, wyobraź sobie system kanalizacji. Co się dzieje, jeśli w jakimś miejscu dochodzi do zatoru? Wszystko nagle staje i cały transport zawodzi. Dokładnie tak samo to wygląda w naszym układzie krwionośnym – jeden poważny zator i mamy ogromny problem. Na poziomie energetycznym także dochodzi do takich zatorów. Może on się pojawić wzdłuż kręgosłupa, poszczególnych kończyn, na poziomie meridianów czy innych kanałów energetycznych. Często takie zatory wywołane są przez urazy fizyczne, m.in. podczas wypadku czy silnego stresu. Umiejętnie pokierowana energia pomaga nam odblokować kanały energetyczne i zachować równowagę pomiędzy punktami wymiany energii. Prowadzi to do homestazy, czyli zachowania równowagi w organizmie, a tym samym poprawić życie i przynieść ulgę, lecząc organizm człowieka.

Aura

Nasze pole energetyczne składa się z wielu warstw. Mamy trzy warstwy aury, które są najbardziej powiązane z naszym fizycznym życiem. Jest to aura emocjonalna, aura eteryczna oraz aura mentalna. Te trzy poziomy są ściśle związane z naszym stylem życia. Szczególnie mocny wpływ na naszą energię mają emocje. Energia jest powiązana z ciałem człowieka, a ono z emocjami. Wszystko, co się dzieje w naszym życiu, ma ogromny wpływ na całą naszą istotę.

Co ciekawe, przy odrobinie praktyki można z łatwością wyczuć swoją energię na powierzchni skóry. Możesz to odczuć jako lekkie mrowienie bądź pulsowanie zaraz przy skórze. Wystarczy się wyciszyć i obserwować. Nie zawsze od razu będzie można to dostrzec, ale z czasem powinno się udać.

Jeśli artykuł Ci się spodobał, to koniecznie podziel się nim z innymi 🙂

Zobacz ważne wpisy o bioenergoterapii

Książka w formie e-booka o kursie samoleczenia i bioenergoterapii

Autor: Bartosz Filapek
Format: PDF
Liczba stron: 140