Bioenergoterapeuta

Nazywam się Bartosz Filapek, urodziłem się w 1987 roku, bioenergoterapią zajmuję się od 15 lat. Uzdrawianiem i rozwojem duchowym interesowałem się od dziecka, a dokładnie od 12 roku życia. Już wtedy wiedziałem, że chcę uzdrawiać ludzi. Zdobyłem potrzebną wiedzę oraz umiejętności i mając 21 lat, rozpocząłem pracę jako bioenergoterapeuta.

Bioenergoterapeuta Bartosz Filapek

Spis treści

Przez wiele lat prowadziłem gabinet bioenergoterapii, gdzie przyjmowałem pacjentów, jednak z czasem przeniosłem się na system zdalny. Pacjentów zawsze miałem dużo, z jakiegoś powodu ludzie zawsze chętnie do mnie wracali i pojawiały się też nowe osoby. Możliwe, że wynika to z faktu, że od samego początku mocno promowałem tego typu naturalne rozwiązania w czasopismach, gazetach, a z czasem i w Internecie. Opowiadam o energii dość bezpośrednio, nie robię z tego czegoś nadzwyczajnego, staram się ten temat przybliżyć ludziom i czynić go bardziej namacalnym. Bo właśnie tym jest dla mnie bioenergoterapia – nieodkrytą jeszcze nauką, a nie mistycznymi zdolnościami. Każdy może się nauczyć pracy z energią, nie jest to coś zarezerwowane tylko dla nielicznych, lecz nie każdy może się tym zajmować zawodowo. Jest to praca bardzo wymagająca i trzeba się liczyć z tym, że pracujesz każdego dnia z problemami ludzi oraz ich stratą, bólem, cierpieniem psychicznym, a przy tym wszystkim samemu trzeba zachować zimną krew.

Na przestrzeni ostatnich 15 lat pracowałem z około 20 000 chorymi osobami, stosując zarówno zabiegi bioenergoterapii, jak i również zdrowotną dietę. Mam bardzo duże doświadczenie i nie istnieją dla mnie problemy, których nie da się rozwiązać. Czasami jedynie trzeba zmienić metodę działania, jeśli któraś nie przynosi efektów.

Mam takie powiedzenie “nie ma chorób nieuleczalnych, są jedynie metody leczenia, które nie działają”. Robię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc ludziom, którzy się do mnie zgłaszają, a także nie ustaję w poszukiwania nowej wiedzy. Każdego dnia szkolę się i poszerzam swoje umiejętności w zakresie bioenergoterapii.

Na czym polega bioenergoterapia?

Warto podkreślić, że jak w każdej dziedzinie, mogą trafić się dobrzy specjaliści oraz ludzie z wybujałym ego, którzy chcą wykorzystać swoją przewagę. Osobiście miałem okazję poznać parę takich osób, które dosłownie uważały się oraz reklamowały jako „Gwiazdy bioenergoterapii”. Jeden Mistrz większy od drugiego, ich ego wylewało się z butów.

Nie sądziłem, że jest to w ogóle możliwe, dopóki osobiście nie spotkałem tych ludzi. Nie wspomnę też o niezliczonych historiach, które usłyszałem od swoich pacjentów. Staraj się naprawdę dobrze dobierać osobę, której powierzasz swoje zdrowie, ponieważ pseudouzdrowicieli nie brakuje.

Bioenergoterapeuta – kiedy może pomóc?

Bioenergoterapeuta jest często wybierany przez osoby, które poszukują alternatywnych metod leczenia lub uzupełnienia konwencjonalnego leczenia. Bioenergoterapeuta potrafi kierować naturalnie występującą energią życia i użyć ją w taki sposób, aby wsparła dane miejsce lub cały organizm jakiegoś żywego organizmu. Zazwyczaj pomaga się w ten sposób ludziom, ale można tak pomagać również zwierzętom i roślinom. Każda żywa istota będzie reagowała na przekaz energetyczny.

Większość ludzi nie potrafi zobaczyć energii, lecz jest to możliwe, niektórzy mają taki dar. Potrafią zobaczyć np. pole energetyczne człowieka zwane aurą. Można z niego wyczytać wiele ogólnych rzeczy na temat życia czy też osobowości danej osoby.

Jak rozpoznać dobrego bioenergoterapeutę?

Jaki jest dobry bioenergoterapeuta?

czym polega bioenergoterapia polega

Jeśli bioenergoterapeuta oddziałuje na pacjenta swoją energią, oznacza to, że nie ma wystarczająco wiedzy i umiejętności. Higiena pracy wymaga, aby leczyć innych przy pomocy specjalnie opracowanych technik bioenergoterapeutycznych w wykorzystaniu energii życia, która pochodzi z otoczenia. Nie trzeba używać do tego własnej energii, a nawet jest to niewskazane. Jedną z bezpiecznych metod uzdrawiania jest metoda Zdenko Domancica, którą z całego serca polecam.

Bioenergoterapeuta - jaka jest moja rola?

Bardzo częstym pytaniem, które słyszę od pacjentów, jest – czy powie mi Pan, co mi dolega?

Jednak ja nie zajmuję się stawianiem diagnoz. Jest to zupełnie co innego niż leczenie, które praktykuję. Ponadto diagnozy energetyczne nie są zbyt precyzyjne i często przekazują mylne informacje. Uważam, że nie ma sensu koncentrować się na problemach i wyszukiwać ich jeszcze więcej. Podczas terapii skupiamy się na rozwiązaniu problemów, a nie doszukiwaniu się ich. Energia wie, co ma zrobić, ma pełną informację o zdrowiu każdego człowieka – my nie musimy wiedzieć wszystkiego. Dlatego diagnoza lekarska lub opisanie objawów przez samego pacjenta w zupełności wystarczy, aby skupić się na głównych dolegliwościach. Jeśli będzie to konieczne, organizm sam zajmie się rzeczami ważnymi dla zdrowia, o których wcześniej nie wiedzieliśmy.

Więcej o zasadach bioenergoterapii przeczytasz na:
https://elementzdrowia.pl/zasady-terapii/